Davlumbaz bacaları

previous arrow
next arrow
Slider

Restoran-Mutfak Davlumbaz ve lokanta Baca sistemleri

Lokantalar, restoranlar ve diğer tüm ticari mutfaklar gündelik yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak şehirlerimizde bulunmaktadırlar. Endüstriyel mutfaklardan kaynaklı kirletici emisyonlar, uygun ve yeterli filtre sistemleri kullanılmadığı zaman çevreyi ve toplum sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Mutfakların egzoz sistemleri bu noktada son derece önemlidir.

Genel olarak bir mutfak havalandırma sisteminde davlumbaz, kanallar, egzoz fanı, filtre sistemi, baca ve mahallin taze hava ihtiyacını karşılayacak bir taze hava fanı bulunmalıdır. Tüm sistem, binanın ve çalışma ortamının yangın yönünden güvenliğini sağlayacak şekilde kurulmalıdır. Uygun olmayan davlumbaz-baca sistemi, yetersiz filtreleme, baca kanallarının periyodik olarak temizlenmemesi gibi temel faktörler yüzünden restoran ve mutfaklarda kalitesiz çalışma ortamları oluşmakta ve bu durumlar özellikle yangın tehlikesine davetiye çıkartmaktadır.

ÖZ-OKBACALARI olarak, tüm endüstriyel mutfak ve restoranların davlumbaz, baca ve filtre sistemlerinin, yönetmeliklere, ulusal ve uluslararası standartlara göre gerekli incelemelerini yaparak, ilgili resmi kurumlara verilmek üzere raporlandırmaktayız.

×